Meme Asimetrisi

İnsanoğlunun varoluşundan itibaren anneliğin, dişiliğin, üretkenliğin, güzelliğin, cazibenin… merkezinde yer almıştır her zaman kadın memesi. Kadın ve erkek cinsiyet farkı gözetmeksizin doğduğumuz andan itibaren yaşamla bağımızdır; vazgeçilmezimizdir. Biyolojik olarak sekonder seks karakteridir; kadına, dişiye özeldir. Meme dokusu ergenlik döneminde gelişmeye başlar ve 18 yaş itibariyle de gelişimini tamamlar. Her iki meme ve/veya meme ucunun büyüklüğünde, şeklinde, pozisyonunda farklılıklar olması meme asimetrisine neden olabilir.

Pek çok kadında her iki meme arasında dikkat çekmeyecek hafif derecede farklılık, asimetri bulunur. Ancak sütyen, bikini yada kıyafet seçiminde sıkıntı yaratacak boyutlarda farklılık bulunması asimetrinin ileri boyutta olduğuna işaret eder. Asimetri bir memenin diğerinden daha küçük yada büyük olması, daha sarkık olması, meme ucunun çevresindeki areola dediğimiz renkli kısmın daha geniş yada küçük olması, şekil farklılığı olarak tariflenebilir.

Kişinin beden yapısı bütün olarak değerlendirildikten sonra:

· Meme protezi (augmentation mammoplasty),

· Meme dikleştirme (mastopexy),

· Meme küçültme (reduction mammoplasty),

· Areola dediğimiz renkli kısmın şekillendirilmesi,

teknikleri, tek memeye yada her ikisine birden, uygulanarak bedenle uyumlu büyüklüğü, şekli simetrik kadın göğsü Estetik Cerrahi ile elde edilir.

Özellikle genç yaşlarda sütyen, mayo, bikini, kıyafet seçiminde zorluklar yaşanmasına neden olur. Yine üniversite eğitimi sürecinde, yurtlarda olduğu gibi ortak alanların paylaşımı sırasında, arkadaşları tarafından farkedilecek olması kaygısı, evlilik öncesi müstakbel eşi tarafından beğenilmeme düşüncesi iç huzursuzluğa, ileri derecede özgüven eksikliğine, dolayısıyla aile ve iş hayatında sorunlara neden olacağı göz ardı edilmemelidir.

Lola Montes 1858'de New York'ta "Güzellik Sanatı" isimli bir kitap yayımlar. "Güzellik Nedir" adını taşıyan bölümde göğüs güzelliğini şöyle tarifler: Beyaz ve çekici olmalı. Ne çok büyük ne çok küçük olmalı. İki meme eşit büyüklükte ve yuvarlaklıkta olmalı. Dik durmalı ve hafif şekilde birbirinden ayrılmalı…

Kadın Göğsü

Bir kadın göğsü başlarsa konuşmaya, En güzel deniz olur; En sakin demiyorum Başın döner dalgasından Nereye gittiğini unutup İntihar etmek istersin Baktıkça bu muhteşem denize.

Vapurdan atlayanlara selam…

Cahit Sıtkı Tarancı

Rastgele makaleler

Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek Ağı Estetiği

Yüzümüz genellikle yaşlanmanın ilk belirtilerini görüntülüyor. Zaman içerisinde yüzümüzde ve vücudumuzda sarkmalar ve kırışıklıklar oluşur, özellikle yüz ve boyun kısmında. Bunun sebebi ise yer çekimi ve yüzümüzdeki hacmin ve kollajenin azalması. Ameliyatsız iple yüz germe cerrahi operasyona bir alte..
Burun Estetiği

Burun Estetiği

İşlem nedir/nasıldır?Estetik burun ameliyatı (rinoplasti) veya burnu yeniden şekillendirme ameliyatı, estetik cerrahi ameliyatlarının en yaygın olarak uygulananlarındandır. Estetik burun ameliyatı burnunuzu küçültebilir veya büyültebilir, burun ucunun veya kemerinin şeklini değiştirebilir, burun deliklerinizin genişliğini daraltabilir veya burnunuzla üst dudağınız a..
Yüz Germe Estetiği

Yüz Germe Estetiği

Yüz Gençleştirme estetiği ameliyatında  kişinin ihtiyacına göre kollajen yada glikolik asit uygulamasından yüz,boyun germe işlemine kadar değişir.Kollajen bir dolgu maddesidir. Dudak bölgesine, gülme çizgilerine, iki kaş arası ve alın bölgesindeki kırışıklıklara uygulanabilir.Yeni jenerasyon kollajen türevleri ampul veya enjektör i&cc..
Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun estetiği ameliyatı sonrasında hastalar doktorların önermiş olduğu miktarda sıvı tüketim yapmasına dikkat etmesi gereklidir. Ayrıca dudaklar hiçbir şekilde kuru kalmamalıdır. Sürekli dudakların nemli tutulması gerekir. Buruna koyulan tamponlara fazlası ile dikkat edilmeli ve hiçbir şekilde yerinden kıpırdatılmalıdır. Cerrahınızın söylemiş olduğu kuralları yerine getirmeli ve de verilen ilaçla..
Meme Estetiği

Meme Estetiği

Küçük Göğüsler:Geçmişte dolgu ile küçük göğüslere hacim kazandırarak daha dolgun göğüslere ulaşmak ameliyatsız olarak yapılan uygulamalardan olsa da ileri yaşlarda kanser taramalarında sorun yarattığı için bu uygulama terk edilmiş ve bu konuda en iyi çözüm cerrahi olarak konulan protezlerdir.Büy&uum..
Burun estetiği yaptıracak olanlar. Dikkat!

Burun estetiği yaptıracak olanlar. Dikkat!

Burun kadınlar ve erkeklerde yüz güzelliğini en çok etkileyen organdır.İnsanların kendine has bir burun yapısı vardır. Ancak; bazen normalden büyük,  uzun, geniş, kemerli, eğri veya bunların kombinasyonu  şeklinde  görüntü problemi olan burun yapıları da vardır. Şekil bozukluğuna sahip olan bir burun güzel ve çekici bir yüz&..