Burun Estetiği

İşlem nedir/nasıldır?

Estetik burun ameliyatı (rinoplasti) veya burnu yeniden şekillendirme ameliyatı, estetik cerrahi ameliyatlarının en yaygın olarak uygulananlarındandır. Estetik burun ameliyatı burnunuzu küçültebilir veya büyültebilir, burun ucunun veya kemerinin şeklini değiştirebilir, burun deliklerinizin genişliğini daraltabilir veya burnunuzla üst dudağınız arasındaki açıyı değiştirebilir. Aynı zamanda doğumsal veya yaralanmaya bağlı bir şekil bozukluğunu düzeltebilir veya soluk almanızdaki bazı problemleri giderebilir.

Ne kadar sürer?

Ameliyat iki saat kadar bir zaman alır.

Hangi tür anestezi kullanılır?

Ameliyat intravenöz sedasyon ya da genel anestezi altında yapılır.

Hastanede kalma süresi ne kadardır?

Genellikle ameliyattan birkaç saat sonra hastaneden ayrılabilirsiniz.

İyileşme süreci nasıl seyreder?

Ameliyat tamamlandığında burun üzerine, burnun yeni şeklini muhafaza etmesine yardımcı olacak bir alçı-atel uygulanacaktır. Burun tamponu kullanılmayacaktır. Bu sizin için operasyon sonrası önemli bir rahatlık sebebidir. Gözlerinizin etrafındaki morarma ve şişliğin, ikinci gün daha belirgin hale geldiğini fark edebilirsiniz. Varsa dikişleriniz beşinci günde alınabilecektir. Çoğu durumda kendiliğinden eriyen dikişler tercih edilmektedir. Alçı onuncu günde çıkarılacaktır.

Muhtemel risk ve istenmeyen sonuçlar nelerdir?

Her cerrahi girişim birtakım riskler içerir. Her ameliyatta olduğu gibi burun ameliyatı sonrasında da bazı istenmeyen durumlar söz konusu olabilir. Erken dönemde bulantı, kan sızıntısı ve enfeksiyon görülebilir. Uzun dönemde solunum ve burnun görüntüsü ile ilgili problemler oluşabilir.

Sonuçlar nasıldır?

Burun estetiği ameliyatı sonuçları güzel, memnuniyet verici ve kalıcıdır. Zaman ve sabır önemlidir.


18:03, 04 Mayısıs 2017, Perşembe Yazan Opr. Dr. Ercan YAVUZ

Yorumlar (0)

  • 30 dk. önce Ad Soyisim

    Yorum metni.

Siz de yorum yazın