Burun Estetiği

İşlem nedir/nasıldır?

Estetik burun ameliyatı (rinoplasti) veya burnu yeniden şekillendirme ameliyatı, estetik cerrahi ameliyatlarının en yaygın olarak uygulananlarındandır. Estetik burun ameliyatı burnunuzu küçültebilir veya büyültebilir, burun ucunun veya kemerinin şeklini değiştirebilir, burun deliklerinizin genişliğini daraltabilir veya burnunuzla üst dudağınız arasındaki açıyı değiştirebilir. Aynı zamanda doğumsal veya yaralanmaya bağlı bir şekil bozukluğunu düzeltebilir veya soluk almanızdaki bazı problemleri giderebilir.

Ne kadar sürer?

Ameliyat iki saat kadar bir zaman alır.

Hangi tür anestezi kullanılır?

Ameliyat intravenöz sedasyon ya da genel anestezi altında yapılır.

Hastanede kalma süresi ne kadardır?

Genellikle ameliyattan birkaç saat sonra hastaneden ayrılabilirsiniz.

İyileşme süreci nasıl seyreder?

Ameliyat tamamlandığında burun üzerine, burnun yeni şeklini muhafaza etmesine yardımcı olacak bir alçı-atel uygulanacaktır. Burun tamponu kullanılmayacaktır. Bu sizin için operasyon sonrası önemli bir rahatlık sebebidir. Gözlerinizin etrafındaki morarma ve şişliğin, ikinci gün daha belirgin hale geldiğini fark edebilirsiniz. Varsa dikişleriniz beşinci günde alınabilecektir. Çoğu durumda kendiliğinden eriyen dikişler tercih edilmektedir. Alçı onuncu günde çıkarılacaktır.

Muhtemel risk ve istenmeyen sonuçlar nelerdir?

Her cerrahi girişim birtakım riskler içerir. Her ameliyatta olduğu gibi burun ameliyatı sonrasında da bazı istenmeyen durumlar söz konusu olabilir. Erken dönemde bulantı, kan sızıntısı ve enfeksiyon görülebilir. Uzun dönemde solunum ve burnun görüntüsü ile ilgili problemler oluşabilir.

Sonuçlar nasıldır?

Burun estetiği ameliyatı sonuçları güzel, memnuniyet verici ve kalıcıdır. Zaman ve sabır önemlidir.

Rastgele makaleler

Meme Estetiği

Meme Estetiği

Küçük Göğüsler:Geçmişte dolgu ile küçük göğüslere hacim kazandırarak daha dolgun göğüslere ulaşmak ameliyatsız olarak yapılan uygulamalardan olsa da ileri yaşlarda kanser taramalarında sorun yarattığı için bu uygulama terk edilmiş ve bu konuda en iyi çözüm cerrahi olarak konulan protezlerdir.Büy&uum..
Burun estetiği yaptıracak olanlar. Dikkat!

Burun estetiği yaptıracak olanlar. Dikkat!

Burun kadınlar ve erkeklerde yüz güzelliğini en çok etkileyen organdır.İnsanların kendine has bir burun yapısı vardır. Ancak; bazen normalden büyük,  uzun, geniş, kemerli, eğri veya bunların kombinasyonu  şeklinde  görüntü problemi olan burun yapıları da vardır. Şekil bozukluğuna sahip olan bir burun güzel ve çekici bir yüz&..
Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun estetiği ameliyatı sonrasında hastalar doktorların önermiş olduğu miktarda sıvı tüketim yapmasına dikkat etmesi gereklidir. Ayrıca dudaklar hiçbir şekilde kuru kalmamalıdır. Sürekli dudakların nemli tutulması gerekir. Buruna koyulan tamponlara fazlası ile dikkat edilmeli ve hiçbir şekilde yerinden kıpırdatılmalıdır. Cerrahınızın söylemiş olduğu kuralları yerine getirmeli ve de verilen ilaçla..
Yüz Germe Estetiği

Yüz Germe Estetiği

Yüz Gençleştirme estetiği ameliyatında  kişinin ihtiyacına göre kollajen yada glikolik asit uygulamasından yüz,boyun germe işlemine kadar değişir.Kollajen bir dolgu maddesidir. Dudak bölgesine, gülme çizgilerine, iki kaş arası ve alın bölgesindeki kırışıklıklara uygulanabilir.Yeni jenerasyon kollajen türevleri ampul veya enjektör i&cc..
Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek Ağı Estetiği

Yüzümüz genellikle yaşlanmanın ilk belirtilerini görüntülüyor. Zaman içerisinde yüzümüzde ve vücudumuzda sarkmalar ve kırışıklıklar oluşur, özellikle yüz ve boyun kısmında. Bunun sebebi ise yer çekimi ve yüzümüzdeki hacmin ve kollajenin azalması. Ameliyatsız iple yüz germe cerrahi operasyona bir alte..
Meme Asimetrisi

Meme Asimetrisi

İnsanoğlunun varoluşundan itibaren anneliğin, dişiliğin, üretkenliğin, güzelliğin, cazibenin… merkezinde yer almıştır her zaman kadın memesi. Kadın ve erkek cinsiyet farkı gözetmeksizin doğduğumuz andan itibaren yaşamla bağımızdır; vazgeçilmezimizdir. Biyolojik olarak sekonder seks karakteridir; kadına, dişiye özeldir. Meme dokusu ergenlik döneminde gelişmeye..