Burun Estetiği

Burun estetiği ameliyatı sonrasında hastalar doktorların önermiş olduğu miktarda sıvı tüketim yapmasına dikkat etmesi gereklidir. Ayrıca dudaklar hiçbir şekilde kuru kalmamalıdır. Sürekli dudakların nemli tutulması gerekir. Buruna koyulan tamponlara fazlası ile dikkat edilmeli ve hiçbir şekilde yerinden kıpırdatılmalıdır. Cerrahınızın söylemiş olduğu kuralları yerine getirmeli ve de verilen ilaçların kullanımına saati saatine kullanılması konusunda dikkat edilmelidir.

Uyurken başın dik bir şekilde olmasına dikkat etmeli ve özen gösterilmelidir. Operasyondan sonra dişlerimizi yumuşak diş fırçaları ile fırçalamamız gerekir. Burunu korumalı ve herhangi bir yere çarpmaması konusunda dikkat edilmesi gereklidir. Buruna takılmış olan ateli sadece cerrahınız aracılığı ile çıkartma işlemi yapılmalı ve bunun dışında hiçbir şekilde kendiniz çıkartmaya çalışmamalısınız.

Burundan açık pembe renkli sıvı azar azar kanamaya dönüşebilir bu konuda endişeye düşülmemesi gerekir. Fakat kanama durmaz ise cerrahınıza bu konu hakkında bilgi vermeli ve hatta gerekirse yanına giderek bilgi alınmalıdır. Burun sargılarının ilk açıldığı anda havaya oldukça kalkık bir durum ile karşı karşıya kalınabilir. Bu konuda yine endişeye kapılmamalı çünkü gün geçtikçe yavaş yavaş aşağıya doğru inmeye başlayacaktır.

Yoğun güneş ışıklarından 50-60 gün kadar süre ile korunmalıdır. Burun ile üst dudak arasında geçici süre ile uyuşukluk hissi olabilir. Bu durum gayet normal bir durum sayılmaktadır. Burun estetiği operasyonu sonrasında kişilerde gözaltlarında ve yüzünde morluklar ve şişlikler meydana gelmektedir. Bu tarz bir durum normal olmasından dolayı kesinlikle endişelenilmemesi gerekir.

Rastgele makaleler

Meme Estetiği

Meme Estetiği

Küçük Göğüsler:Geçmişte dolgu ile küçük göğüslere hacim kazandırarak daha dolgun göğüslere ulaşmak ameliyatsız olarak yapılan uygulamalardan olsa da ileri yaşlarda kanser taramalarında sorun yarattığı için bu uygulama terk edilmiş ve bu konuda en iyi çözüm cerrahi olarak konulan protezlerdir.Büy&uum..
Yüz Germe Estetiği

Yüz Germe Estetiği

Yüz Gençleştirme estetiği ameliyatında  kişinin ihtiyacına göre kollajen yada glikolik asit uygulamasından yüz,boyun germe işlemine kadar değişir.Kollajen bir dolgu maddesidir. Dudak bölgesine, gülme çizgilerine, iki kaş arası ve alın bölgesindeki kırışıklıklara uygulanabilir.Yeni jenerasyon kollajen türevleri ampul veya enjektör i&cc..
Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek Ağı Estetiği

Yüzümüz genellikle yaşlanmanın ilk belirtilerini görüntülüyor. Zaman içerisinde yüzümüzde ve vücudumuzda sarkmalar ve kırışıklıklar oluşur, özellikle yüz ve boyun kısmında. Bunun sebebi ise yer çekimi ve yüzümüzdeki hacmin ve kollajenin azalması. Ameliyatsız iple yüz germe cerrahi operasyona bir alte..
Burun estetiği yaptıracak olanlar. Dikkat!

Burun estetiği yaptıracak olanlar. Dikkat!

Burun kadınlar ve erkeklerde yüz güzelliğini en çok etkileyen organdır.İnsanların kendine has bir burun yapısı vardır. Ancak; bazen normalden büyük,  uzun, geniş, kemerli, eğri veya bunların kombinasyonu  şeklinde  görüntü problemi olan burun yapıları da vardır. Şekil bozukluğuna sahip olan bir burun güzel ve çekici bir yüz&..
Burun Estetiği

Burun Estetiği

İşlem nedir/nasıldır?Estetik burun ameliyatı (rinoplasti) veya burnu yeniden şekillendirme ameliyatı, estetik cerrahi ameliyatlarının en yaygın olarak uygulananlarındandır. Estetik burun ameliyatı burnunuzu küçültebilir veya büyültebilir, burun ucunun veya kemerinin şeklini değiştirebilir, burun deliklerinizin genişliğini daraltabilir veya burnunuzla üst dudağınız a..
Meme Asimetrisi

Meme Asimetrisi

İnsanoğlunun varoluşundan itibaren anneliğin, dişiliğin, üretkenliğin, güzelliğin, cazibenin… merkezinde yer almıştır her zaman kadın memesi. Kadın ve erkek cinsiyet farkı gözetmeksizin doğduğumuz andan itibaren yaşamla bağımızdır; vazgeçilmezimizdir. Biyolojik olarak sekonder seks karakteridir; kadına, dişiye özeldir. Meme dokusu ergenlik döneminde gelişmeye..