Burun Estetiği

Burun estetiği ameliyatı sonrasında hastalar doktorların önermiş olduğu miktarda sıvı tüketim yapmasına dikkat etmesi gereklidir. Ayrıca dudaklar hiçbir şekilde kuru kalmamalıdır. Sürekli dudakların nemli tutulması gerekir. Buruna koyulan tamponlara fazlası ile dikkat edilmeli ve hiçbir şekilde yerinden kıpırdatılmalıdır. Cerrahınızın söylemiş olduğu kuralları yerine getirmeli ve de verilen ilaçların kullanımına saati saatine kullanılması konusunda dikkat edilmelidir.

Uyurken başın dik bir şekilde olmasına dikkat etmeli ve özen gösterilmelidir. Operasyondan sonra dişlerimizi yumuşak diş fırçaları ile fırçalamamız gerekir. Burunu korumalı ve herhangi bir yere çarpmaması konusunda dikkat edilmesi gereklidir. Buruna takılmış olan ateli sadece cerrahınız aracılığı ile çıkartma işlemi yapılmalı ve bunun dışında hiçbir şekilde kendiniz çıkartmaya çalışmamalısınız.

Burundan açık pembe renkli sıvı azar azar kanamaya dönüşebilir bu konuda endişeye düşülmemesi gerekir. Fakat kanama durmaz ise cerrahınıza bu konu hakkında bilgi vermeli ve hatta gerekirse yanına giderek bilgi alınmalıdır. Burun sargılarının ilk açıldığı anda havaya oldukça kalkık bir durum ile karşı karşıya kalınabilir. Bu konuda yine endişeye kapılmamalı çünkü gün geçtikçe yavaş yavaş aşağıya doğru inmeye başlayacaktır.

Yoğun güneş ışıklarından 50-60 gün kadar süre ile korunmalıdır. Burun ile üst dudak arasında geçici süre ile uyuşukluk hissi olabilir. Bu durum gayet normal bir durum sayılmaktadır. Burun estetiği operasyonu sonrasında kişilerde gözaltlarında ve yüzünde morluklar ve şişlikler meydana gelmektedir. Bu tarz bir durum normal olmasından dolayı kesinlikle endişelenilmemesi gerekir.


14:21, 10 Nisan 2017, Pazartesi Yazan Doç. Dr. Turgut ORTAK

Yorumlar (0)

  • 30 dk. önce Ad Soyisim

    Yorum metni.

Siz de yorum yazın