Burun estetiği yaptıracak olanlar. Dikkat!

Burun kadınlar ve erkeklerde yüz güzelliğini en çok etkileyen organdır.

İnsanların kendine has bir burun yapısı vardır. Ancak; bazen normalden büyük,  uzun, geniş, kemerli, eğri veya bunların kombinasyonu  şeklinde  görüntü problemi olan burun yapıları da vardır. Şekil bozukluğuna sahip olan bir burun güzel ve çekici bir yüzün görüntüsünü bozabilir, tıpkı beyaz bir masa örtüsündeki kahve lekesi  görüntüsü gibi.

Günümüzde burun estetiği farklı branştan olan doktorlar, güzellik uzmanları hatta doktor olmayan estetisyenler tarafından yapılmakta ve bu durum ciddi sorunlar meydana getirmektedir. İçeriğinde ne olduğu belli olmayan bazı maddelerin buruna enjekte edilmesi ,telafisi mümkün olmayan şekil bozukluğunun yanında körlüğe dahi sebep olabilmektedir.
 

Plastik cerrahi uzmanlarının önerdiği tedaviler dışında; gerçek dışı ve hiçbir etkisi olmayan uygulamalar ile ilgili sosyal medyada çok sayıda yazı, reklam ve görseller yayınlanıp, insanlar yanlış yönlendirilmektedir. Sokaktan ya da internet ortamından temin ettiğiniz ürün ile burnunuza müdahale etmeyin ve ettirmeyin. Aksi halde plastik cerrahlar tarafından yapılabilecek uygulamaları zorlaştırarak burnunuzu ve kendinizi riske atmış olabilirsiniz.

Burnunun görüntüsünden memnun olmayan kişi  ilk olarak; bu alanda deneyimli plastik cerrahi uzmanı ile görüşmeli  ve konuyla ilgili tüm merak ettiği soruların cevaplarını almalıdır. Doktordan aldığınız tatmin edici doğru bilgiler ve cevaplar sonucunda operasyona karar verip, planlamayı plastik cerrahınızla birlikte ayarlayabilirsiniz. Her doktorun yöntemi kendine özgü olduğu için, kendinize en uygun doktoru bulmalısınız. Doğru ve güzel bir şekilde yapılan, yüzünüzün görünümünü en çok değiştiren, özgüveninizi  en çok artıran operasyon burun estetiği operasyonudur


09:27, 06 Mayısıs 2017, Cumartesi Yazan Doç. Dr. Hayati AKBAŞ

Yorumlar (0)

  • 30 dk. önce Ad Soyisim

    Yorum metni.

Siz de yorum yazın