WhatsApp Bilgi Hattı

Zirkonyum porselen diş kaplama giderek yaygınlaşıyor

Zirkonyum porselen kaplama, güzel bir gülüşe sahip olmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer almaya devam ediyor. Son dönemde giderek yaygınlaşan zirkonyum kaplama, uzmanlar tarafından doğal diş görünümüne en yakın uygulama olarak belirtiliyor. Önceki dönemlerde kullanılan metal destekli porselen kaplamalar yerini doğal görünüm ve estetik açıdan daha iyi sonuçlar sunan zirkonyum porselen kaplamaya bıraktı.

ZİRKONYUM PORSELEN KAPLAMANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

Hemen hemen her yaş gurubu insana uygulanabilen zirkonyum porselen kaplama, diğer benzer uygulamalara göre pek çok avantajı beraberinde getirir. İşte zirkonyum porselen kaplamanın avantajları:

1- Porselen kaplamalarda olan metal desteklerin bulunmaması sayesinde zirkonyum porselen kaplamada parlama olmaz. Bu sayede dişlerde daha doğal ve beyaz bir görünüm sağlanır.

2- Zirkonyum kaplama metal içerikli olmadığı için uygulama yapılan kişiler ağızlarında tad değişimi yaşamaz. Dişe tam adaptasyonu ve diş eti ile uyumu sayesinde ağız kokusu oluşturmaz.

3- Zirkonyum kaplama cilalı ve pürüzsüz bir yüzeye sahip olduğu için diğer uygulamalarda karşılaşılan kahve, çay, sigara tüketimindeki sararmalar ve lekeler meydana gelmez.

4- Zirkonyum kaplama yaptıran kişiler mutlaka 6 ayda bir doktor kontrollerini yaptırmalıdır. Her hangi bir aksilik durumunda kaplama çıkarılsa dahi alttaki dişe herhangi bir zarar gelmez.

5- Yaklaşık bir hafta içerisinde yapılan zirkonyum porselen kaplama sırasında kullanılan geçici kaplamalar sayesinde estetik açıdan yaşanabilecek sorunların önüne geçilmiş olur.

6- Zirkonyum kaplamada yaşanabilecek nadir sorunlardan biri, uzun aralıklı dişlerin arka kısımlarında kırılmaların meydana gelmesidir.

ZİRKONYUM PORSELEN KAPLAMA FİYATLARI

Zirkonyum porselen kaplamada fiyat aralığı oldukça yüksektir. Bunun nedeni ise son dönemde yaygınlaşan Çin menşeli ucuz kaplamaların giderek yayınlaşması olarak gösterilebilir. Zirkonyum kaplamada kullanılan ucuz ürünlerin ömrü ve kalitesi oldukça düşük olduğu için önerilmez. Uygulanan işlemde doktor seçimi, uygulama yapılacak diş sayısı, tedavi süresi gibi etkenler fiyatlardaki değişkenliğin bir başka nedenidir. Zirkonyum porselen kaplama uygulamasında ucuza kaçmak ilerleyen süreçte daha pahalıya patlayabilir.


18:55, 16 Ekim 2018, Salı