WhatsApp Bilgi Hattı

Sonbaharda diyet, sağlıklı beslenme ve spor

Yaz sıcaklıklarının sona ermesi ve sonbaharın gelmesi ile birlikte vücuttaki değişimler hızlandı. Havaların bir anda soğumasıyla depresyona daha yatkın olan kişiler hareketsiz bir yaşam tarzı ile daha çok yemek yeme isteğine yöneldi. Buna paralel olarak sonbahar ile birlikte kilo alımları da hızlandı.

BESLENMENİZE DİKKAT EDİN

Sonbaharda havaların soğuması ile birlikte artan depresif hal nedeniyle kişilerdeki tatlı tüketme istediği de yükseldi. Dengesiz beslenme, tatlı tüketimi ve hareketsiz yaşam ile birlikte hızlı kilo alımları başladı. Burada dikkat edilecek nokta havaların soğumaya başladığı bu günlerde spor ve dengeli beslenmeyle depresif halden kurtulmak.

Yılın her döneminde olduğu gibi sonbaharda da özellikle kahvaltı büyük önem taşıyor. Sağlıklı ve düzenli kahvaltı, kilo vermek isteyenlerin uygulaması gereken ilk adım. Ara öğünler, meyve tüketimi, sebze ağırlıklı öğle yemekleri ve hafif akşam yemekleri ile birlikte yapılacak olan spor, kış aylarının yaklaştığı bu günlerde herkesin dikkat etmesi gereken noktalar arasında.

SONBAHAR YORGUNLULARI BAŞLADI

Sıcaklara alışan bünye, havaların soğumasıyla soğuk havalara adapte olmaya çalıştığı sonbaharda güçsüz düşmektedir. Sonbahar yorgunluğundan korunmak, metabolizmayı hızlandırmak ve kilo alımının önüne geçmek için diyet, sağlıklı beslenme ve spor büyük önem taşıyor.


14:35, 05 Kasım 2018, Pazartesi