WhatsApp Bilgi Hattı

Saç ekimi sonrası yıkamaya dikkat!

Sağlık ve teknoloji alanında yaşanan gelişmelerle birlikte kel yada seyrek saçlı olan kişiler, saç ekimi sayesinde bu sorundan kurtulabiliyor. Saç ekimi sonrasında beklenen sonucu elde etmek için mutlaka yıkama ve bakım konularına dikkat edilmesi gerekiyor. Ekim sonrasında doktor tavsiyesi ve gerekli özenin gösterilmesi ile birlikte saç ekiminden en üst seviyede başarı elde etmek mümkün.

ADIM ADIM SAÇ EKİMİ

Saç ekimi yaptırmak isteyen kişi buna karar verdikten sonra alanının uzmanı bir doktor ile iletişime geçmeli. Kişinin talebi ve doktorun tavsiyesi doğrultusunda saç ekimi yapılacak bölge ve kök sayısı (graft) belirlenir. Tabi bu noktada kişinin ensesinde saç ekimi için gerekli saç köklerinin olması, operasyonun olmazsa olmazıdır. Sonrasında ise en sık kullanılan yöntem olan FUE yöntemi ile saç ekimi yapılabilir. FUE yönteminde saç kökleri kafa derisine kesi atılmadan alınarak nakledilmektedir. Bu sayede hem kafa derisinde iz olmamakta hem de iyileşme süreci hızlanmaktadır. Başarılı bir operasyon sonrasında artık gerekli olan saç ekimi yapılan kişinin ekim sonrası uyarılara dikkat etmesidir.

SAÇ EKİMİ SONRASI YIKAMA

Saç ekimi sonrasında ekim yapılan bölgenin mutlaka korunması gerekiyor. Ekim yapılan bölge doktorun önerdiği süre zarfında su ile temas ettirilmemeli, rüzgar ve yağmur gibi dış etkenlere karşı dikkatli davranılmalı. Saç ekimi sonrasında yeni ekilen saçların döküleceği, sonrasında sağlıklı saç tellerinin çıkacağı unutulmamalı. Bir başka önemli nokta ise saç ekimi sonrası yıkama. Hekim tarafından saçları yıkama izni çıktığında hassas bir tarzda saçların yıkanması da önemlidir. Yıpratıcı tüm hareketlerden kaçınmak gerekir.


16:38, 19 Ekim 2018, Cuma