WhatsApp Bilgi Hattı

Revizyon burun estetiği ameliyatı

Burun revizyon estetiği, daha önce burun estetiği olan ancak istediği sonucu elde edemeyen hastalara uygulanır. Burun revizyon ameliyatlarında hedef, burun şeklinin yüzle uyum içinde olması ve solunum problemlerinin yaşanmamasıdır.

Burun revizyon estetiği öncesinde doktor hastanın burun yapısına ve yaşadığı sorunlara göre uygulanacak yöntemi belirler. Operasyon sırasında gereksinime göre değişiklikler yapılabilir. Burun estetiği sonrasında bazı durumlarda istenen sonuçların alınamaması durumunda ikinci bir ameliyat yani revizyon burun estetiği gerekebilir.

HASTANIN MEMNUNİYETİ DİKKATE ALINIR

Burun estetiği operasyonlarında hastaların memnuniyeti başarı oranını belirler. Hastaların talepleri doğrultusunda revizyon burun operasyonuna gidilebilir. Dikkat edilmesi gereken nokta daha önce burun estetiği olmuş ancak sonuçtan memnun kalmamış kişilerin operasyonları hem hasta hem de doktor için oldukça zorludur. Bu noktada doktorun hastaya durumu açıklaması gerekiyor.

REVİZYON BURUN ESTETİĞİ NE ZAMAN YAPILIR?

Burun estetiğinden istediği sonucu alamayan hastaların yeni bir operasyon için bir süre beklemesi gerekiyor. İlk operasyon sonrasında hastanın yüzünde şişlikler ve morarmalar olması gayet doğaldır. Bu nedenle operasyonun kesin sonucunu görmek için yaklaşık 6 - 12 ay beklenmesi gerekmektedir. Bu süreç öncesinde yapılacak bir operasyonda olumsuz sonuçlarla karşılaşma ihtimali oldukça yüksektir.

Burun estetiği sonrasında revizyon burun estetiği gerekirse operasyonu ilk ameliyatı gerçekleştiren doktorun yapması daha doğru olacaktır. Bunun nedeni, doktorun ameliyatlarda kendi tekniklerinin olması ve ilk operasyon hakkında yeterli bilgiye sahip olmamasıdır.


16:52, 03 Kasım 2018, Cumartesi