WhatsApp Bilgi Hattı

Ortodonti (Diş ve Çene Bozukluğu Problemleri) Tedavisi

Türkiye'de Ağız ve Diş Sağlığı hastanelerinin sayısı ve verilen hizmet kalitesi her geçen gün artıyor. Çene yapısında problemleri olan yada dişleri normal görünümün dışında çarpık olan kişiler, Ağız ve Diş Sağlığı hastanelerinin Ortodonti bölümlerine başvurarak tedavi oluyor.

ORTODONTİ TEDAVİSİ HANGİ DURUMLARDA GEREKİR?

Damak yapısındaki bozukluklar, dilin olması gerekenden daha büyük olması ve çekilmiş diş boşluları nedeniyle dişlerde çarpıklıklar ve boşluklar oluşabilir. Bu ve benzeri durumlarda ortodonti tedavisi uygulanarak yaşanan sorun giderilebilir.

DİŞ TELLERİ İLK SIRADA YER ALIYOR

Diş hekimliğinin diğer yan dalları ile sürekli işbirliği içerisinde olan ortodontide en sık uygulanan tedavi yöntemlerinin başında diş telleri gelmektedir. Ağızdaki dişlerin damak üzerindeki normalin dışında şekillenmesi hem görsel hem de diş sağlığın için olumsuz bir durumdur. Diş doktorları bu gibi durumlarda diş teli tedavisi ile birlikte dişlerin damak üzerinde düzgün bir şekle gelmesini sağlar.

Uzun bir tedavi süreci olması nedeniyle pek çok kişi diş teli taktırmaya çekinirken uzmanlar bu konuda hastaları uyarıyor. Yapılan uyarılarda dişlerinde sorun olan kişilerin, damak yapısının gelişimini tamamlamadan diş teli tedavisine başlanması gerektiği belirtildi. Yaklaşık 1 yıllık bir tedavi sonrasında diş telleri ile birlikte ağızda istenen estetik görünüme kavuşmak mümkün.

DİŞ TELİ TAKTIRMANIN MALİYETİ

Dişlerindeki sorunlardan şikayetçi olup diş teli taktırmak isteyenlerin merak ettiği soruların başında diş teli taktırmanın maliyeti geliyor. Türkiye'de her geçen gün artan diş hastaneleri ve uzman diş doktoru sayısı ile birlikte fiyatlar değişiyor. Bu nedenle tel takılacak kişinin yaşadığı sorunlar, uygulamanın yapılacağı diş hastanesi ve tel takacak olan doktora göre fiyatlar değişiklik gösteriyor.


16:24, 19 Ekim 2018, Cuma