WhatsApp Bilgi Hattı

Memede asimetri bozukluklarına dikkat

Memede asimetri bozukluğu yaşayan kadınlar, meme estetiği ameliyatı ile birlikte yaşadıkları sorundan kurtuluyor. Doğuştan yada hamilelik sürecinin ardından göğüslerden yaşanan asimetrik bozukluklar kadınların en büyük şikayetleri arasında. Bu durumdan şikayetçi olan kişilerin ilk önce bir estetik doktoruna giderek detaylı muayene olması ve yaşadığı sorunun boyutunu öğrenmesi gerekiyor.

MEME ESTETİĞİ SORUNU ÇÖZÜYOR

Meme asimetrisi bozukluklarında kadınların iki göğsü arasında boyut farklılıkları yaşanmaktadır. Yaşanan bu sorunda muayene sonrasında her iki göğüsün de orantılı hale gelmesi için ameliyatta izlenecek yol haritası belirlenir. Doktorun vereceği karar doğrultusunda ya tek göğüs, yada her iki göğse yapılacak estetik operasyon ile birlikte istenen görünüme kavuşulur.

Meme estetiği ameliyatı olmak isteyen ancak ameliyat sırasında yaşanacak ağrı ve acıdan korkan kişilerin, operasyonun genel anestezi altında yapılacağı ve herhangi bir acı duyulmayacağını bilmeleri gerekiyor. Genel anestezi altında yapılan ve göğüslerin durumuna göre 1 ila 3 saat arasında süren meme estetiği ameliyatı sonrasında doktorun tavsiyelerine harfiyen uyulması gerekiyor. Ameliyat sonrasında hasta kısa süre içerisinde normal yaşantısına devam edebilirken, doktorun belirleyeceği süre zarfında ise destekleyici korse takılması gerekir.

MEME ESTETİĞİ MALİYETLERİ

Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi meme estetiğinde de hastaların en çok merak ettiği sorunların başında ameliyat maliyetleri geliyor. Bilinmesi gereken nokta, ameliyat maliyetleri hastanın durumu, operasyonun yapılacağı hastane ve doktora göre değişiklik gösterecek olmasıdır. Doktorun yapacağı detaylı muayene sonrasında ameliyatın maliyeti de belli olacaktır.


18:44, 16 Ekim 2018, Salı