WhatsApp Bilgi Hattı

Lipofilling (yağ enjeksiyonu) nedir, hangi bölgelere uygulanır?

Estetik operasyonlar arasında adı yeni yeni duyulmaya başlayan lipofilling (yağ enjeksiyonu) uygulamasında, fazla yağ olan bölgelerden alınan yağlar vücutta istenen bölgelere enjekte edilerek daha estetik bir görünüm elde edilebiliyor.

Özellikle yüz bölgesinde göz altı ve yanak bölgelerinde sorunları olan kadın yada erkekler lipofilling uygulamasını tercih ediyor. Vücutta fazla yağ olan bölgelerden alınan yağlar, sorun olan bölgelere enjekte ediliyor. Böylelikle şikayeti olan kişiler kendi doğal yağ dokuları ile istedikleri sonucu elde edebiliyor.

Lipofilling yaptırmayı düşünen kişilerin merak ettiği sorular arasında, "Lipofilling kimlere yapılır", "Lipofilling hangi bölgelere uygulanır" ve "Lipofilling (yağ enjeksiyonu) nasıl yapılır" yer alıyor.

YÜZE YAĞ ENJEKSİYONU EN ÇOK TERCİH EDİLENLER ARASINDA

Lipofilling uygulaması yapılan bölgelerde ilk sırada yüz geliyor. Şikayeti olan kadın yada erkeklerin detaylı muayene sonrasında yağ alınacak bölgeleri belirleniyor. Operasyon sırasında hastanın belirlenen bölgelerinden liposuccion yöntemiyle yağ dokuları çekiliyor ve genel anestezi altında istenen bölgeye enjekte ediliyor. Operasyon sonrasında lipofilling (yağ enjeksiyonu) uygulanan kişi kısa süre sonra gündelik yaşamına devam edebiliyor. Lipofilling ücretleri ise uygulama yapılacak bölgelere göre değişiklik gösteriyor.


16:16, 19 Ekim 2018, Cuma