WhatsApp Bilgi Hattı

Lazerle dövme silme sonrası bakıma dikkat

Vücudunun herhangi bir yerine bir anlık hevesle yaptırılan dövmeler ileriki süreçte pişmanlıklar beraberinde getirebiliyor. Dövmelerinden memnun olmayan ve eski haline dönmek isteyen kişiler, lazer ile dövme silme işlemi yaptırarak eski görüntüsüne kavuşabiliyor. Her geçen gün daha da yaygınlaşan lazerle dövme silme işlemi, sanılanın aksine çokta zor bir uygulama değil. Bir kaç seanslık işlemin ardından dövmelerden kurtulmak mümkün.

LAZERLE DÖVME SİLDİRME NASIL YAPILIR?

Dövme sildirme işlemi öncesinde mutlaka araştırma yapılarak operasyonun işin uzamanı kişiye gerçekleştirilmesi gerekiyor. Merdiven altı olarak değerlendirilen merkezlerin daha ucuz olduğu için tercih edilmesi, çok daha büyük sorunları beraberinde getirebilir. Silinecek dövmeye karar verip operasyon için doğru merkezi seçtikten sonra artık lazerle dövme silme işlemine geçilebilir.

Dövme silme işleminde lazer ışınları vücuttaki farklı renkleri hedef alıyor. Lazer yöntemi ile parçalara ayrılan pigmentleri, insan vücudunun doğal koruma sistemi sayesinde yavaş yavaş vücuttan atılıyor. Bu sayede istenmeyen dövmelerden kurtulmak ve eski görünüme kavuşmak mümkün oluyor.

LAZERLE DÖVME SİLME SONRASI BAKIM

Bir kaç seansta tamamlanacak olan lazerle dövme silme işlemi sonrasında işlemin gerçekleştiği bölgenin bakımı büyük önem arz ediyor. Dövmenin silindiği bölgeye operasyonun hemen ardından krem sürülmeli, oluşan kabuk ve yaralar kesinlikle soyulmamalıdır. Yaranın oluştuğu bölge direk güneş ışınlarından korunmalı, ağda yada epilasyon gibi uygulamalardan kesinlikle kaçınılması gerekiyor. Gerekli talimatlara uyulması ve işlemin işin uzmanı bir kişi tarafından yapılması durumunda dövme silme operasyonunda yakalanacak başarı oranı oldukça yüksektir.


18:59, 16 Ekim 2018, Salı