WhatsApp Bilgi Hattı

Burun estetiği hakkında 4 önemli nokta

Burun estetiği, hem erkeklerde hem de kadınlarda estetik operasyonlar arasında en çok tercih edilen uygulamalardan biri olarak dikkat çekiyor. Gerek burnun doğal yapısından memnun olmayanlar gerekse yaşadıkları bir sorun ile birlikte burnun doğal yapısının bozulması durumunda, burun estetiği yardımıyla istenen görünüme kavuşabiliyor. Hastaların burun estetiği konusunda en çok merak ettiği soruların başında ise operasyon sonrasında doğallık, operasyon sırasında ve sonrasında duyulan acı, doğru doktor seçimi ve operasyonun planlanması geliyor.

İşte burun estetiği hakkında merak edilen 4 önemli nokta:

1- Burun estetiği öncesinde planlama

Burun, yüzün en dikkat çeken noktalarından biri olduğu için yaşanacak herhangi bir fiziksel sorun kişinin hayatını olumsuz yönde etkileyebiliyor. Diğer tüm fiziksel hastalıkların tedavi ile birlikte düzeltilebildiği gibi, burunda yaşanan sorunların da yapılacak estetik operasyonlar yardımı ile birlikte giderileceği unutulmamalı. Burnundan şikayetçi olan ve estetik operasyon düşünen kişinin ilk olarak alanında uzman bir doktor ile iletişime geçmesi gerekiyor. Ardından ise muayene sonrasında gerçekleştirilecek estetik operasyonun yöntemi belirleniyor.

2- Burun estetiğinde doktor seçimi

Burun estetiği yaptırmak isteyen kişiler, doğru doktor seçimi konusunda uzun süre araştırma yapmak zorunda kalıyor. Bu noktada estetikciler.com hastaların imdadına yetişiyor. Estetikciler.com, hastaların şikayetlerine ve bütçelerine en uygun doktor ile görüşerek operasyon ile ilgili gerekli bağlantıları kuruyor. Daha sonra ise hasta ve doktorun iletişimi sağlanarak doğru doktor seçimindeki tereddütleri ortadan kaldırıyor.

3- Burun estetiğinde doğallık

Burun estetiği operasyonları ile ilgili kişilerin olmazsa olmazı istenen görüntü ve doğallık. Doğru doktor seçimi, beraberinde doğru teşhis ve teşhise uygun operasyon ile birlikte burun estetiğinde istenen görünüme ulaşma oranı oldukça yüksek. Operasyon öncesinde kişinin yüz yapısı ve şikayet durumuna uygun burun yapısı belirlenerek ameliyat gerçekleştiriliyor. Ameliyat sonrasında bir kaç hafta içerisinde hasta yeni burnuna kavuşmuş oluyor. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise hastanın isteği ve gerekli duyulması durumunda ikinci bir operasyonun uygulanma ihtimali. Bu ihtimal oldukça düşük olmakla birlikte hastanın durumuna göre farklılık gösterebiliyor.

4- Operasyon sırasında ve sonrasında duyulan acı

Her ameliyatta olduğu gibi burun estetiğinde de bir miktar acı duyulabileceği unutulmamalı. Ancak operasyon öncesinde uygulanan anestezi ile birlikte hasta, işlem tamamlanana kadar herhangi bir acı hissetmiyor. Ameliyat sonrası ortalama 1 ile 3 gün arasında delikli tamponlar kullanılıyor ve ortalama bir hafta sonra burun alçısı çıkartılıyor. Operasyondan yaklaşık bir hafta sonra ise kişi gündelik hayatına dönebiliyor.


14:34, 15 Ekim 2018, Pazartesi