WhatsApp Bilgi Hattı

Ameliyatsız estetik her geçen gün yaygınlaşıyor

Vücudundaki herhangi bir bölgeden rahatsız olan ancak ameliyattan korkan kişilerin ilk tercihi ameliyatsız estetik yöntemleri. Türkiye'de son 1-2 yıldır yaygınlaşmaya başlayan ameliyatsız estetik yöntemleri ile birlikte pek çok sorundan kısa sürede ve acısız kurtulmak mümkün. Karboksiterapi, mezoterapi ve kimyasal peeling en çok uygulanan ameliyatsız estetikler arasında yer alıyor. 

Karboksiterapi, bölgesel zayıflamada en çok kullanılan yöntemler arasında yer alıyor. Bu uygulamada deri altına enjekte edilen karbondioksit gazı ile bölgedeki dolaşım hızlandırılıyor. Böylelikle bölgesel metabolizma hızlandırılarak zayıflama sağlanıyor. Karboksiterapi yöntemi ile selülitli bölgeler, cilt çatlakları, cilt ülserleri, cilt gençleştirme ve ameliyat izlerinin yok edilmesi sağlanabilir.

Mezoterapi, vitaminlerin, homeoptik ilaçların ve aminoasitlerin birleşimi ile elde edilen maddenin mikroenjeksiyon yöntemi ile sorunlu bölgelere enjekte edildiği operasyondur. Metoterapi ile birlikte güçsüz ve dökülen saçlar, selülitli bölgeler tedavi edilebilir, bölgesel zayıflama ve cilt yenileme sağlanabilir.

KİMYASAL PEELİNG UYGULAMASI YAYGINLAŞIYOR

Estetik alanında uygulanan bir diğer operasyon ise kimyasal peeling. Kimyasal peeling yöntemi ile ciltte bulunan ölü hücreler arındırılıyor. Bu yöntemde cildin üst tabakası kontrollü bir şekilde soyularak cildin yenilenmesi sağlanıyor. Kimyasal peeling öncesinde uygulama yapılacak kişinin cildinin detaylı şekilde muayene edilmesi gerekiyor. Güneş lekeleri, akne izleri, cildin yağ dengesini oranlamak için, kırışıklıklara karşı kimyasal peeling uygulaması yapılabiliyor.


13:54, 15 Ekim 2018, Pazartesi