WhatsApp Bilgi Hattı

1963 yılında Yozgat’ta doğdu. İlk , orta, lise eğitimini Ankara’da tamamladıktan sonra 1982 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimine başladı ve 1989 yılında tıp doktoru olarak mezun oldu. Mezuniyet sonrası mecburi hizmet görevini Artvin-Yusufeli ilçesi İlçe Grup Başkanlığı’nda yaptı. Burada iki yıla yakın görev yaptıktan sonra tıpta uzmanlık sınavını kazanarak 1991 yılında Ondokuzmayıs Üniversitesi Estetik Plastik ve Rekonsrüktif Cerrahi Ana Bilim dalında asistan olarak uzmanlık eğitimine başladı.

1996 yılında uzmanlık eğitimini tamamlayarak aynı tarihten itibaren aynı üniversitede Estetik Plastik ve Rekonsrüktif Cerrahi Anabilim dalında öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. Yaklaşık 1,5 yıl sonra aynı bölüme Yardımcı Doçent olarak ataması yapıldı.1998-1999 yılları arasında bir yıl süre ile Amerika Birleşik Devletleri’nde mikro cerrahi estetik cerrahi konularında bilgi tecrübe ve deneyimlerini artırmak amacıyla çalışmalarda bulundu. Amerika birleşik Devletleri’nden döndükten sonra akademik ve bilimsel çalışmalarını sürdürmesinin yanında , Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Estetik Plastik ve Rekonsrüktif Cerrahi Bölümü Anabilim dalı başkanlığı , Tıp Fakültesi Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği ve Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2004 yılında Doçentlik sınavını kazanarak Doçent ünvanını aldı ve aynı üniversite de Doçent olarak bir yıl süreyle çalışmalarını sürdürdü.2005 yılında Üniversitedeki görevinden ayrılarak FBM LAZER ESTETİK PLASTİK CERRAHİ KLİNİĞİ’Nİ kurdu. Çalışmalarını sadece ulusal değil uluslararası olarak da sürdüren Doç.Dr.Hayati AKBAŞ 2007 yılında İstanbul’da Güzellik Merkezini, 2010 yılında Gürcistan’ın Batum şehrinde FBM PLASTİK CERRAHİ KLİNİĞİ’Nİ aynı yıl içerisinde Azerbaycan’ın Bakü şehrinde FBM PLASTİK CERRAHİ KLİNİĞİNİ , Almanya’nın Köln kentinde FBM irtibat ofisini açarak çalışmalarına devam etmektedir. Mesleki çalışmalarının ve ameliyatlarının yanısıra çeşitli gazete ve dergilerde mesleği ile ilgili bilgilendirici yazılar yazmakta ve yine halkı bilgilendirmek amacıyla canlı televizyon programlarına katılmaktadır.

Evli ve üç çocuk babası olan Doç.Dr.Hayati AKBAŞ’IN ulusal ve uluslar arası bilimsel dergilerde yayınlanmış çok sayıda bilimsel çalışması, makalesi ve yine ulusal ve uluslar arası kongrelerde sunulmuş çok sayıda bilimsel çalışmaları bildirileri mevcuttur.Halen kendi kurmuş olduğu Türkiye Samsun merkezli FBM LAZER ESTETİK PLASTİK CERRAHİ KLİNİĞİ’nde çalışmalarını sürdürmektedir.

Hasta görüşleri

Ortalama puanı
5.0/5
Ortalama durum
Çok memnunum
Toplam
1 görüş
Erdal Ş. tarafından

Hocam özellikle burun estetiği, saç ekimi, meme estetiği ve jinekomasti ameliyatlarında gerçekten çok başarılısınız. Başarılarınızın devamını diliyorum.

Çok memnunum
10 Ekim 2018

Hasta soruları ve cevaplarım

Soru
Yunus Ü. tarafından soru

Hayati bey merhabalar, ben saç ekimi fiyatları ile ilgili bilgi almak istiyordum. Yardımcı olabilir misiniz?

15 Ekim 2018
Soru
Bilge A. tarafından soru

Merhaba hocam. Burnumun daha güzel görünmesi için nasıl bir işlemler yapılabilir bilgi almak istiyorum. Teşekkür ediyorum.

15 Mayısıs 2017